Meble na wymiar – kiedy warto je zamawiać?

Meble na wymiar
2 minuty

Meble na wymiar, według indywidualnego projektu, wydają się czymś tak luksusowym i dostępnym dla nielicznych, jak para eleganckich butów wykonanych dokładnie na naszą stopę. Czy faktycznie tak jest? A może meble na wymiar to praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie dla każdego? W tym wpisie poznasz odpowiedź na to pytanie.

Meble na wymiar, czyli jakie? To warto wiedzieć

Meble na wymiar, to – jak sama nazwa wskazuje – meble dokładnie takiej wielkości, jaka nas interesuje. Ale szerokości czy głębokości szafek to jeszcze nie wszystko. W przypadku tego typu elementów wyposażenia mówimy też o indywidualnym charakterze, doborze interesujących nas materiałów czy sposobów wykończenia. Co w praktyce różni zwyczajne meble ze sklepu od tych na wymiar? Podczas gdy w pierwszym przypadku jesteś ograniczony projektami zaproponowanymi przez producenta, w drugim ogranicza Cię jedynie wyobraźnia i zasobność portfela. Nie da się ukryć, że zamawianie mebli na wymiar bywa dość kosztowne. Czy się opłaca? Sprawdźmy, kiedy to najlepsze pod kątem ekonomicznym rozwiązanie.

Kiedy opłaca się inwestować w meble na wymiar?

Jednym z najważniejszych przesłanek do tego, by zamówić meble na wymiar według indywidualnego projektu, jest architektura mieszkania. Dotyczy to przede wszystkim pomieszczeń nietypowych, bardzo małych lub bardzo dużych, wyjątkowo wysokich lub niskich, ze skośnymi ścianami, z trudnymi w aranżacji wnękami.

Jeśli zależy Ci na optymalnie wykorzystanej przestrzeni czy oszczędności miejsca, gotowe meble ze sklepu mogą Cię zawieść. Najczęściej zleca się indywidualny projekt mebli do kuchni i łazienki, czyli pomieszczeń, w których ergonomia i wygoda są absolutnie kluczowymi pojęciami.

Co ciekawe, meble na wymiar zamawiają też osoby o nietypowych gabarytach, na przykład bardzo wysokie, szukające odpowiednio duże łóżka lub szafek kuchennych z blatem na komfortowej dla siebie wysokości. W takim przypadku absolutnie nie ma co oszczędzać!

Indywidualny projekt mebli jako symbol luksusu

Warto mieć też na uwadze względy estetyczne, które sprawiają, że tak wiele osób zamawia meble u profesjonalistów, takich jak Deer Design. Ponadprzeciętna jakość materiałów i wykonania, uwaga skupiona na detalach i wykończeniach, wzornictwo dopasowanie dokładnie do naszych preferencji – to właśnie sprawia, że meble na wymiar cieszą się taką popularnością. Pewnie niejednokrotnie spotkałeś się w życiu z sytuacją, kiedy szafki ze sklepu idealnie wpisywały się w architekturę pomieszczenia i Twój budżet, ale nie występowały w oczekiwanym przez Ciebie kolorze, lub kiedy stół miał dokładnie ten odcień, jakiego szukasz, ale wątpliwą jakość. Dzięki temu wpisowi wiesz już, kiedy inwestycja w meble na wymiar się opłaca, a kiedy stanowi rodzaj wydatku, na który zwyczajnie chcemy sobie pozwolić w trosce o wyjątkowy charakter naszych wnętrz. Oba powody, ten związany z funkcją i stylem, są tak samo dobre, żeby sprawdzić ofertę firm zajmujących się indywidualnym projektem zabudowy kuchennej czy mebli do salonu.