Jako właściciel atrakcyjnej nieruchomości na nowoczesnym osiedlu w świetnej lokalizacji na pewno nie możesz narzekać na brak powodzenia na rynku wynajmu. Zapotrzebowanie na tę usługę jest przecież ogromne. Być może wynajmujesz mieszkanie z myślą, aby po kilku latach samemu się do niego wprowadzić? A może ulokowałeś oszczędności w nieruchomość z myślą o regularnym biernym dochodzie?
Jakiekolwiek masz za sobą doświadczenie, mamy dla Ciebie niezawodne wskazówki w zakresie aranżacji wnętrza pod wynajem. Będziesz zdziwiony, jak wiele z nich jesteś w stanie zastosować bez większego wysiłku, a jednocześnie znacznie podnieść atrakcyjność swojej oferty.
Prostota i niezawodne rozwiązania
Skoro zdecydowałeś się na inwestycje mieszkaniowe Katowice na luksusowym osiedlu Nadgórników 14 i chcesz przeznaczyć mieszkanie na wynajem, na pewno jesteś osobą o doskonałym guście i wyczuciu stylu, która bez problemu jest w stanie urządzić lokum w bardzo elegancki sposób.
Pamiętaj jednak, aby postawić przede wszystkim na prostotę w urządzaniu wnętrza, bo nie wiesz, jakie preferencje mają osoby, które w nim zamieszkają. Warto jednak, aby poszczególne rozwiązania były najlepszej jakości. Solidne meble, podłogi czy sanitariaty sprawią, że nie będą one się łatwo zużywały i długo zachowają swoją świetność. Inwestycja w droższe wyposażenie zwróci się w zadowoleniu wynajmującego, a także braku konieczności wymiany mebli na nowe po krótkim czasie. Przysłużysz się środowisku, nie będziesz produkować zbędnych śmieci, a wnętrze będzie jakościowe i ponadczasowe.
Zdecydowanie stawiaj na wnętrza uniwersalne, w jasnych barwach, bez krzykliwych, wzorzystych tapet czy innych tego typu akcentów. Niech w mieszkaniu pod wynajem panuje pogodna, neutralna atmosfera. Podczas wyposażenia stawiaj na naturalne materiały, takie jak drewno, kamień i mięsiste tkaniny.
Funkcjonalność przede wszystkim
Upewnij się, że wnętrze jest jak najbardziej praktyczne. W salonie świetnie sprawdzi się wygodny narożnik — idealne miejsce do relaksu po południu lub spędzenia wieczoru z przyjaciółmi. Może też służyć jako łóżko dla gości w razie potrzeby. W sypialni warto umieścić szafę wnękową oraz łóżko z wygodnym materacem. W kuchni nie zapomnij o niezbędnych sprzętach AGD, takich jak lodówka, kuchenka, piekarnik i zmywarka. Wynajmujący z pewnością docenią te udogodnienia. Staraj się stworzyć wnętrze, w którym sam chciałbyś mieszkać i rób wszystko zgodnie z tym wzorcem.
Elementy dekoracyjne
Chociaż piękne i przestronne wnętrze broni się bez zbędnych dodatków, dobrze jest wyposażyć mieszkanie w kilka elementów ozdobnych i nadać mu dzięki temu bardziej „domowy” klimat. Kup kilka wygodnych poduch w ozdobnych poszewkach i rozłóż na kanapie. Wybierz dekoracyjne zasłony do okien, a na ścianach powieś kilka obrazków w ramkach. Postaraj się wprowadzić niezobowiązujący klimat i stwórz przestrzeń do negocjacji z wynajmującym – niech sam również ma możliwość kreowania swojego miejsca do życia. Możecie ustalić, jakie modyfikacje może przeprowadzić w mieszkaniu wynajmujący i spisać aneks do umowy, w którym zawrzecie wynik dyskusji w punktach. Mimo najlepszych intencji, jeśli chodzi o dekoracje – to właśnie przyszły zamieszkujący wie najlepiej, czego oczekuje i w jakiej przestrzeni chce zamieszkiwać, więc dobrze, aby miał możliwość delikatnej personalizacji wnętrza.