Kamień naturalny jako element wykończenia wnętrz

Kamień naturalny
2 minuty

Zastanawiasz się, jakie materiały wybrać, aby wykończyć swoje mieszkanie i móc funkcjonować w nim przy zachowaniu optymalnego komfortu? Wybór wcale nie jest taki prosty, a pod uwagę należy wziąć kilka ważnych elementów. Trwałość, funkcjonalność, bezpieczeństwo, estetyka i modny design, to tylko niektóre z priorytetowych czynników. Wszystkimi wymienionymi cechami charakteryzuje się kamień naturalny. Poznaj jeszcze więcej jego właściwości już teraz.

Odporność na intensywną eksploatację

Wybierając najlepszej jakości kamień naturalny, na przykład granit, możesz mieć gwarancję jego doskonałej trwałości. Ten materiał wykończeniowy służy w swojej pierwotnej formie przez wiele lat bez potrzeby ciągłej impregnacji, renowacji czy skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Jest odporny na ścieranie, zarysowania, pękanie, ciężar, nie odbarwia się, łatwo utrzymać go w czystości. Co więcej, odpowiednio wykończony jest antypoślizgowy i wykazuje właściwości antybakteryjne. Nie straszne mu działanie wody czy wysokich temperatur. Jego dużą zaletą jest również świetne przewodnictwo cieplne, dzięki czemu sprawdza się na ogrzewanie podłogowe.

Kamień naturalny do wnętrz i na zewnątrz

Marmurowe parapety, granitowe wykończenie schodów albo kominka, podłoga z kamienia naturalnego w salonie, to tylko kilka zastosować takiego materiału. W szerokiej ofercie, którą dysponuje hurtownia kamieni naturalnych RR Granity, znajdziesz płyty kamienne idealne nie tylko do wnętrz, ale również na zewnątrz. Warto dodać, że kamień naturalny jest odporny również na mróz, opady deszczu czy śniegu i inne niekorzystne warunki, jakie panują na dworze. Z powodzeniem można stosować go na elewację, jako wykończenie stolarki okiennej, na tarasy, podjazdy czy w stresie wejścia do domu.

Natura w kuchni i w łazience

Inwestorzy coraz chętniej decydują się na ekologiczne elementy wykończenia wnętrz, z tego też powodu tak ogromną popularnością cieszy się naturalne drewno. Trzeba jednak wiedzieć, że to materiał, który nawet odpowiednio zabezpieczony nie sprawdza się idealnie w kuchni czy w łazience, czyli w pomieszczeniach, w których panują wyjątkowe warunki.

Drewno bez problemu można jednak zastąpić kamieniem naturalnym, który jest w pełni odporny na trudne warunki, w tym na działanie wody, wilgoć, intensywne zabrudzenia czy wysoką temperaturę.

Granit można stosować na blaty kuchenne i łazienkowe, na podłogi oraz ściany. Należy uważać w takich wnętrzach z marmurem, który jest delikatniejszy i nie tak odporny, jak granit. Marmur lepiej sprawdzi się jako dekor ściany, ale w miejscu, w którym nie będzie narażony na działanie destrukcyjnych warunków. Trzeba przyznać, że inwestycja w kamień naturalny na zewnątrz albo w ramach wykończenia wnętrz jest niezwykle opłacalna. To materiał, który jest na tyle ponadczasowy, że zawsze wpisuje się w aktualne trendy. Wybierając jego odpowiednią kolorystykę czy naturalne wzornictwo, z łatwością udaje się dopasować go jako główny dekor własnych „czterech kątów”.

Powiązane artykuły