Modne kolory ścian w 2021

Modne kolory ścian 2021
2 minuty

Każdego roku znani producenci farb, tapet i innych produktów wykończeniowych przedstawiają barwy, które będą wiodące w ich wizji na dany sezon. Jakie będą modne kolory ścian 2021 roku? W tym sezonie po okresie pandemii i zamknięcia w domach otwieramy się na otoczenie i naturę. To właśnie naturalne barwy kojarzone bezpośrednio z przyrodą będą dominowały w magazynach wnętrzarskich i na ścianach wielu mieszkań.

Jasny brąz – kolor ziemi

Jeden ze światowych ekspertów – odpowiedzialny między innymi za markę Dulux – przewiduje, że w tym roku będą dominowały barwy związane z naturą. Ze strony koncernu propozycja na hit sezonu to barwy ciepłego brązu i beżu. Moc Ziemi to nazwa najważniejszego z proponowanych kolorów farb. Jest odcieniem brązu, który swoją tonacją ma zapewnić poczucie ciepła, bezpieczeństwa i przytulności we wnętrzu.

Wokół Mocy Ziemi wybudowano całą paletę barw, które mają podkreślić ten odcień. Znajdują się w niej między innymi beże, szarości czy biel. Wszystkie barwy są raczej delikatne i mają za zadanie stworzyć kameralny przytulny efekt wykończeniowy. Wszystkie kolory farb mają nawiązywać do wolnej przestrzeni, której najbardziej brakowało nam przez ostatnie miesiące.

Naturalna moc kolorów przypraw

Jakie kolory ścian proponuje kolejny z mocnych graczy, czyli amerykańska marka PPG? W tym sezonie koncern zaproponował barwy inspirowane roślinami. Wśród nich najważniejsze miejsce zdobyły kolory korzeni cynamonu i liści mięty. Delikatne odcienie zieleni i brązu mają tworzyć modne kolory ścian wewnątrz budynków mieszkalnych, a także biur czy punktów gastronomicznych.

W przypadku PPG najmodniejsze kolory farb także będą nawiązywały do brązu kojarzonego z ziemią. Miętowy kolor inspirowany jest roślinnością w odcieniu nieco zimnym, przechodzącym w niebieski. Ten trend widoczny jest także w propozycjach innych firm, których nie wymieniono. W tym zestawieniu również widoczna jest inspiracja lekkimi barwami, które mają pełnić funkcję tła, a niekoniecznie mocnej dekoracji pomieszczenia.

Odpoczynek w cieniu śliwki

Nieco inne kolory ścian wewnątrz pomieszczeń chciałby widzieć producent luksusowych tapet, czyli firma Graham & Brown’s. W tym wypadku wybór padł na mocny kolor śliwkowy, czyli odważne połączenie fioletowego z brązem. Kolor nazywanych Epoch nadaje wnętrzu elegancji, a jednocześnie niesie ze sobą nutę ciepła. Takie zestawienie odcieni sprawia, że barwa sprzyja wyciszeniu i wypoczynkowi, usuwając na bok inne dekoracje.

Jeśli chodzi o zastosowanie, to wspomniana barwa z pewnością znajdzie się wśród najchętniej wybieranych kolorów ścian do sypialni czy salonu. Sprawdzi się głównie we wnętrzach mieszkań, a konkretniej w strefach wypoczynku. Podobnie do innych barw utrzymanych w ciemnych mocnych tonacjach słabo odbija promienie słoneczne, dlatego nie sprawdzi się w bardzo małych pomieszczeniach. Na tle śliwkowego odcienia znakomicie prezentują się jednak inne barwy popularne wśród producentów, czyli miętowa zieleń, biel, jasne brązy czy nawet złote wykończenia.

Kolor roku 2021 – jaki jest Twój?

Jeśli w najbliższym czasie czeka Cię remont mieszkania, weź pod uwagę propozycje najważniejszych graczy na rynku wykończeniowym. Pamiętaj jednak, że prezentowane kolory to tylko sugestie, do których trzeba podejść jak do inspiracji. Nie możesz bezkrytycznie kierować się wskazówkami, ponieważ to Ty będziesz korzystał z mieszkania i przebywał w nim przez cały czas. Co z tego, że wnętrze będzie przypominało modowe hity sezonu znane z czasopism, jeśli nie będziesz czuł się w nim komfortowo?

Modne kolory ścian 2021 roku spróbuj nanieść na jedną ścianę lub tylko do wewnątrz pojedynczego pokoju. Pozostałe przestrzenie postaraj się wykończyć swoimi ulubionymi barwami. Jeśli któryś z topowych odcieni przypadnie Ci do gustu, rozwiniesz go przy kolejnym remoncie lub dołożysz na kolejną ścianę. Umiar i stopniowe wprowadzanie nowości to jedna z zasad, o której nie możesz zapominać przy żadnych pracach wykończeniowych.