Kamień naturalny w aranżacji wnętrz

Kamień naturalny
2 minuty

Naturalny kamień z powodzeniem może być stosowany we wnętrzach bez względu na styl ich aranżacji. Największą popularnością cieszy się w przestrzeniach nowoczesnych, ale nie brakuje go również w tych klasycznych, retro czy loftowych. Dlaczego warto stawiać właśnie na ten materiał wykończeniowy? Odpowiedź znajdziesz w poniższym tekście.

Kamień naturalny i jego funkcja praktyczna

Granit czy marmur wykazuje znakomitą odporność na uszkodzenia mechaniczne. To materiał twardy, dzięki czemu jest trwały i wytrzymały na ciężar, rysowanie, pękanie i odbarwienia. Nie straszna mu woda, zabrudzenia ani wysokie temperatury i intensywna eksploatacja. Właśnie dlatego z powodzeniem jest dzisiaj wybierany jako materiał na blat kuchenny czy łazienkowy, ale również jako podstawa wykończenia podłogi, schodów, parapetów czy ścian. Inwestycja w kamień naturalny, jaki oferuje RR Granity, jest jednorazowa i służy przez wiele lat.

Należy dodać, że naturalny kamień udaje się bez problemu utrzymać w czystości. Jego idealnie gładka powierzchnia nie przyjmuje trwale zabrudzeń, wystarczy przetrzeć ją bawełnianą ściereczką nasączoną dedykowanym preparatem.

Kamień naturalny jako element dekoracyjny

Ponieważ kamień naturalny występuje w szerokiej ofercie rozmaitych wzorów i kolorów, bez problemu udaje się go dopasować, uwzględniając jego funkcję ozdobną wybranego wnętrza. Jego zastosowanie dodaje elegancji, szyku, klasy i wpływa na spektakularny efekt luksusu wybranej aranżacji. Sprawdza się we wnętrzach w stylu glamour, ale może być też dekorem w tych urządzonych w stylu industrialnym. Może być stosowany na dużych powierzchniach, na przykład na podłodze, ale również jako wyróżniający się, mniejszy element ozdobny. Z kamienia naturalnego tworzone są posadzki, płytki ścienne, jak również dekory typu świeczniki, wazony czy donice.

Konglomerat – tańsza alternatywa dla naturalnego kamienia

Doskonałym zamiennikiem granitu czy marmuru może być konglomerat, wykonany z mieszanki zmielonego kamienia i żywicy. Ta plastyczna masa po zastygnięciu tworzy idealnie gładką formę, jaką wykorzystuje się na wiele sposobów. Dzisiaj ogromną popularnością cieszą się blaty kuchenne z konglomeratu czy blaty łazienkowe. Do złudzenia przypominają naturalny kamień, do tego wykazują dokładnie takie same właściwości. Producenci oferują elementy wykończenia wnętrz z konglomeratu na dowolny wymiar i specjalne zamówienia, a wszystko to w atrakcyjnej cenie.

Jeśli chcesz zastosować naturalny kamień lub konglomerat do wykończenia poszczególnych wnętrz swojego mieszkania, wybieraj materiał, który najlepiej wkomponuje się w określoną przestrzeń. Ten materiał sprawdzi się w klasycznej, ponadczasowej, zawsze modnej odsłonie, ale może stanowić też wyróżniający element dekoracyjny. Do masy, z której wykonuje się konglomerat, producenci dodają na przykład drobinki kwarcu, dzięki czemu ten pięknie się mieni niczym brokat.